Zde se nacházíte: Úvod » Rodič » Proč si vybrat naši školu?

Proč si vybrat naši školu?

Výsledky

• Výsledky žáků 5., 7. a 9. ročníku ve srovnávacích testech KALIBRO jsou dlouhodobě nadprůměrné.
  • V hodnocení výsledků vzdělávání žáků 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 2008 (CERMAT), byla úspěšnost žáků naší školy výrazně nad průměrem ostatních základních škol v ČR i v Pardubickém kraji.

Spolupráce s rodiči

• O studijních výsledcích a chování žáka jsou rodiče podrobně informováni na individuálních konzultacích za přítomnosti dítěte.

Výuka & sportovní kurzy

• Žáci v 1. – 5. ročníku nejsou klasifikováni známkou, ale používáme slovní hodnocení
  • Součástí programu školy jsou sportovní kurzy. Na lyžařské kurzy žáci jezdí ve 4., 5. a 7. ročníku, na cyklistický kurz v 6. ročníku, na vodácké kurzy v 7. a 9. ročníku a na základní horolezecký kurz v 8. ročníku.
  • Tělesná výchova je v 1. - 8. ročníku tři hodiny týdně. Od šestého ročníku je zavedena tzv. výběrová tělesná výchova. V jednohodinovém bloku absolvují žáci základní tělesnou průpravu a pro dvouhodinový blok si vybírají z těchto sportů – odbíjená, košíková, florbal, plavání a kondiční tělesná výchova.
  • V 1. - 3. ročníku jsou zavedeny tzv. “volné středy”. Tento den slouží k uvolnění a přerušení přísunu nových informací v českém jazyce a matematice. Výuka je soustředěna převážně na estetické předměty – výtvarná výchova, hudební výchova, tělesná výchova.
  • Od čtvrtého ročníku se žáci učí psát na klávesnici počítače všemi deseti prsty ve speciálním výukovém programu
  • Všechny třídy se každoročně účastní vícedenních výukových seminářů v přírodním prostředí, které jsou zaměřeny na vytvoření dobře fungujícího týmu žáků i učitelů, kde jsou vzájemné vztahy založeny na důvěře, respektování jednoho druhým, pomoci druhému, spolupráci a toleranci.

Jazyky

• Výuka anglického jazyka začíná od třetího ročníku.
  • Od šestého ročníku mohou žáci navštěvovat konverzaci v anglickém jazyce.
  • Výuka dalšího cizího jazyka – francouzštiny nebo němčiny - začíná povinně pro všechny žáky od osmého ročníku, v devátém ročníku si žáci mohou v těchto jazycích vybrat i konverzaci.

Počítače & technické vybavení

• Při výuce se využívají dvě počítačové učebny, ve kterých je celkem třicet počítačů propojených do sítě. Další počítače pro práci žáků jsou umístěny ve třídách.
  • Pro výuku jsou k dispozici čtyři učebny s interaktivní tabulí a několik dataprojektorů.

Zájmová činnost

• Žáci si mohou vybrat zájmovou činnost v bezplatných kroužcích - viz přehled zájmových kroužků.

• Provoz školní družiny začíná v 6.45 hodin a končí v 16.45 hodin.
  • V rámci programu školní družiny navštěvují žáci také bezplatné zájmové kroužky - hry na zobcovou flétnu, míčových her, sportovních her, výtvarný, keramický, malý kutil a kroužek ručních prací.
  • Školní družina je v provozu podle požadavků rodičů a zájmu žáků také o vedlejších prázdninách a volných dnech ředitele školy.

Pedagogický sbor

• Pedagogický sbor školy tvoří kvalifikovaní, odborně velmi zdatní a aktivní učitelé.
  • Ve škole dále pracují tři speciální pedagogové a školní psycholog, kteří úzce spolupracují s učiteli, jsou k dispozici dětem i jejich rodičům.