Autor: David Hainall

Cíl:

• Naučit se základní stavbu ledvin pochopit význam vylučovací soustavy pro zdraví a život člověka.
  • Seznámit se s procesem tvorby moči.

Časová náročnost: 1,5 vyučovací hodiny

Popis

Pro práci je k dispozici prezentace vytvořená v MS PowerPoint a pracovní list pro děti vytvořený v MS Word. Prezentace je určena pro vlastní výuku, resp. shrnutí nabitých poznatků o vylučovací soustavě.

Práce bude probíhat ve dvou od sebe oddělených pracovních blocích. V prvním bloku dostanou děti za úkol ve dvojicích vypracovat pracovní list. V rámci druhého bloku dojde
ke kontrole výsledků jejich práce a vysvětlení nejasností za podpory připravené prezentace.

Úkoly pro děti
  1. Za pomoci učebnice, encyklopedií o lidském těle, případně osvědčených zdrojů
    na internetu vyplnit zadaný pracovní list. List bude zadán jako práce ve dvojicích.
  2. Aktivně se podílet na kontrole a doplňování informací v pracovním listu.
Pomůcky
  • počítač, dataprojektor, presenter
  • připravené PowerPointové prezentace
  • nakopírované pracovní listy (do dvojice)

• Nabídka semináře v rámci udržitelnosti projektu

Základní škola Chrudim, Dr. J. Malíka v rámci udržitelnosti projektu TeGram nabízí pedagogům základních škol jednodenní vzdělávací seminář s praktickou ukázkou práce ve výuce spojený s informacemi o metodice vytváření a využívání výukových materiálů prostřednictvím didaktické a informační techniky.

Více informací najdete v sekci "Semináře".

• Práce žáků jako výstupy projektu TeGram

Do realizace projektu TeGram byli zapojeni také žáci naší školy. Všichni žáci se zapojili ověřováním výukových materiálů a někteří dokonce i jejich tvorbou.

Zveřejněné výukové materiály, které vytvářeli žáci naší školy, najdete v odkaze "Práce s žáky".

• Výstupy z projektu zveřejněny

Na portále našeho projektu najdete od 1. července 2011 zveřejněny výstupy z projektu TeGram.

Z portálu si můžete stáhnout všechny výukové materiály a metodiky, které bylo reálné na web uložit. Video a audio materiály jsou dostupné na CD nebo DVD nosičích v kanceláři školy. Tyto nosiče si můžete po předchozí dohodě osobně převzít v kanceláři školy nebo vám je můžeme zaslat poštou.

Všechny výukové materiály byly ověřeny ve výuce na základní škole.

• Projekt TeGram skončil

Projekt TeGram k 30. červnu 2011 skončil.

Podle plánu projektu se nám podařilo zrealizovat všechny klíčové aktivity projektu i dosáhnout všech výstupů.

• Ve výstupech z projektu najdete i práce žáků

Do tvroby výstupů z projektu se naši učitelé snaží zapojit i své žáky.

Pod přírodopisem 7. a 8. ročníku a v zeměpisu 8. a 9. ročníku tak najdete výukové prezentace, které vytvářeli žáci těchto ročníků.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky