Autor: Roman Anýž

Celou hodinou, krok za krokem vás provede prezentace Hirosima_Nagasaki.ppt, která obsahuje pokyny.

1. Žáci sledují filmovou ukázku (4,5 min.)
2. Ihned po jejím skončení píší sami do svých sešitů podle pokynů v prezentaci (3 min.)
3. Sdílení ve dvojicích (2-3 min.)
4. Sdílení společné. Co zaujalo, překvapilo, šokovalo ...? (3 min.)
5. Výklad učitele podle snímku 3 - Hlavní fakta (5 min.)
6. Práce s historickým dokumentem Hirosima_Nagasaki_Trumanovo_prohlaseni.doc podle zadání v prezentaci (snímek 5) (5-10 min.)
7. Práce s týmž dokumentem, otázky podle snímku 6. (5 min.)
8. Výklad učitele podle snímku 7 (3 min.)
9. Společná diskuse podle otázek na snímku 8 (5 min.)
10. Žáci podle zadání v prezentaci vybírají fotografii, kterou by umístili na titulní stranu knihy o této historické události a formulují důvody své volby. (možné zadat jako domácí úkol).

• Nabídka semináře v rámci udržitelnosti projektu

Základní škola Chrudim, Dr. J. Malíka v rámci udržitelnosti projektu TeGram nabízí pedagogům základních škol jednodenní vzdělávací seminář s praktickou ukázkou práce ve výuce spojený s informacemi o metodice vytváření a využívání výukových materiálů prostřednictvím didaktické a informační techniky.

Více informací najdete v sekci "Semináře".

• Práce žáků jako výstupy projektu TeGram

Do realizace projektu TeGram byli zapojeni také žáci naší školy. Všichni žáci se zapojili ověřováním výukových materiálů a někteří dokonce i jejich tvorbou.

Zveřejněné výukové materiály, které vytvářeli žáci naší školy, najdete v odkaze "Práce s žáky".

• Výstupy z projektu zveřejněny

Na portále našeho projektu najdete od 1. července 2011 zveřejněny výstupy z projektu TeGram.

Z portálu si můžete stáhnout všechny výukové materiály a metodiky, které bylo reálné na web uložit. Video a audio materiály jsou dostupné na CD nebo DVD nosičích v kanceláři školy. Tyto nosiče si můžete po předchozí dohodě osobně převzít v kanceláři školy nebo vám je můžeme zaslat poštou.

Všechny výukové materiály byly ověřeny ve výuce na základní škole.

• Projekt TeGram skončil

Projekt TeGram k 30. červnu 2011 skončil.

Podle plánu projektu se nám podařilo zrealizovat všechny klíčové aktivity projektu i dosáhnout všech výstupů.

• Ve výstupech z projektu najdete i práce žáků

Do tvroby výstupů z projektu se naši učitelé snaží zapojit i své žáky.

Pod přírodopisem 7. a 8. ročníku a v zeměpisu 8. a 9. ročníku tak najdete výukové prezentace, které vytvářeli žáci těchto ročníků.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky