Semináře
Nabídka semináře pro pedagogy základních škol v Pardubickém kraji
Základní škola Chrudim, Dr. J. Malíka v rámci udržitelnosti projektu TeGram nabízí pedagogům základních škol jednodenní vzdělávací seminář s praktickou ukázkou práce ve výuce spojený s informacemi o metodice vytváření a využívání výukových materiálů prostřednictvím didaktické a informační techniky.
Termín semináře: 22. listopadu 2011 od 9.00 do 15.30 hodin
Cílová skupina: pedagogové základních škol v Pardubickém kraji
Přihlášení: přihlášku zasílejte na email: krizova(zavináč)zsmalika.cz
Do přihlášky uveďte jméno, příjmení, datum narození a školu, ve které učíte. Přihlášky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2011.
A jak probíhalo vzdělávání pedagogů v rámci projektu TeGram v oblasti ICT?
Jednou z hlavních částí projektu TeGram byly vzdělávací semináře zaměřené na oblast ICT.
ICT se stávají nástrojem v práci učitelů a vstupují do všech vzdělávacích oblastí. Jde o využívání ICT jako nástroje pro inovaci vzdělávacího procesu obecně. Cílem pedagogů Základní školy Chrudim, Dr. J. Malíka v rámci projektu TeGram bylo spolu s žáky vytvářet inovativní výukové materiály a používat moderní technologie. Současně s tím ale musí zvýšit své ICT kompetence. Na tento cíl je zaměřena klíčová aktivita "semináře".
Vzdělávání bylo realizováno na několika úrovních:
Úroveň 1- základní
Tímto vzděláváním prošel během projektu celý pedagogický sbor Základní školy Chrudim, Dr. J. Malíka (30 pedagogů).
Obsah vzdělání: základy práce s počítačem, ovládání dataprojektoru, práce s PowerPointem (tvorba prezentací), práce s Publisher em(tvorba pracovních listů a výukových brožur), práce s internetem, formální a grafická úprava dokumentů.
Forma vzdělání: 1 třídenní seminář + 2 jednodenní semináře – rozsah ICT vzdělávání: celkem 40 hodin + konzultace
Úroveň 2 -pokročilí
Tým pokročilých uživatelů ICT byl tvořen devíti pedagogy ze sboru. Ti získali širší vzdělávání v oblasti ICT: práce s PowerPointem, Publisherem, práce s interaktivní tabulí, použití interaktivních učebnic, vytváření výukových materiálů pro tabuli, vytváření elektronických pracovních listů, výukových brožur, použití scanneru, úprava obrázků a fotografií (v programu Picture Manager).
Forma vzdělání: 4 třídenní semináře + 1 jednodenní seminář – rozsah ICT vzdělávání: celkem 64 hodin + 24 hodin metodika zpracování materiálů + konzultace
Úroveň 3 - experti
Tým expertů byl tvořen jedenácti pedagogy ze sboru. Ti získali vzdělání úrovně 2 a navíc dovednosti pro práci s videokamerou a fotoaparátem pro vytváření výukových materiálů ve formě zvukových nahrávek (Audacity), demonstračních videonahrávek a krátkých výukových filmů (MovieMaker).
Aktuality
-
Nabídka semináře v rámci udržitelnosti projektu
Základní škola Chrudim, Dr. J. Malíka v rámci udržitelnosti projektu TeGram nabízí pedagogům základních škol jednodenní vzdělávací seminář s praktickou ukázkou práce ve výuce spojený s informacemi o metodice vytváření a využívání výukových materiálů prostřednictvím didaktické a informační techniky.
Více informací najdete v sekci "Semináře".
-
Práce žáků jako výstupy projektu TeGram
Do realizace projektu TeGram byli zapojeni také žáci naší školy. Všichni žáci se zapojili ověřováním výukových materiálů a někteří dokonce i jejich tvorbou.
Zveřejněné výukové materiály, které vytvářeli žáci naší školy, najdete v odkaze "Práce s žáky".
-
Výstupy z projektu zveřejněny
Na portále našeho projektu najdete od 1. července 2011 zveřejněny výstupy z projektu TeGram.
Z portálu si můžete stáhnout všechny výukové materiály a metodiky, které bylo reálné na web uložit. Video a audio materiály jsou dostupné na CD nebo DVD nosičích v kanceláři školy. Tyto nosiče si můžete po předchozí dohodě osobně převzít v kanceláři školy nebo vám je můžeme zaslat poštou.
Všechny výukové materiály byly ověřeny ve výuce na základní škole.
-
Projekt TeGram skončil
Projekt TeGram k 30. červnu 2011 skončil.
Podle plánu projektu se nám podařilo zrealizovat všechny klíčové aktivity projektu i dosáhnout všech výstupů.
-
Ve výstupech z projektu najdete i práce žáků
Do tvroby výstupů z projektu se naši učitelé snaží zapojit i své žáky.
Pod přírodopisem 7. a 8. ročníku a v zeměpisu 8. a 9. ročníku tak najdete výukové prezentace, které vytvářeli žáci těchto ročníků.