Informace o výsledcích jazykových zkoušek Cambridge English 2018

Dne 13. prosince se na naší škole konaly zkoušky z anglického jazyka Cambridge English pro žáky devátého ročníku pod záštitou Cambridge Center, které je certifikovaným centrem jazykových zkoušek University of Cambridge. Zkoušek se zúčastnilo 21 žákyň a žáků naší školy s následujícími výsledky:
  • Jeden žák získal osvědčení o znalostech na úrovní základní školy pod označením A2 podle Společného evropského referenčního rámce.
  • Sedmnáct žáků uspělo ve zkoušce PET, která svojí úrovní odpovídá státní maturitní zkoušce.
  • Žáci Petr Koreček, Josef Zítko a Martina Veselá prokázali znalosti na úrovni B2 Společného evropského referenčního rámce, která je o úroveň výše, než je státní maturitní zkouška a je uznávaná některými vysokými školami jako závěrečná bakalářská či magisterská zkouška z cizího jazyka. Prokazuje, že žáci jsou schopni v angličtině nezávisle pracovat a studovat.
Všem zúčastněným žáků k jejich výborným výsledkům blahopřejeme.